Jakie konsekwencje ma unieważnienie kredytu frankowego dla kredytobiorców?

Jakie konsekwencje ma unieważnienie kredytu frankowego dla kredytobiorców?

Wiele osób, które zdecydowały się na kredyt frankowy, boryka się dziś z problemem ciężkiego obciążenia finansowego spowodowanego zawirowaniami na rynku walutowym. Mimo trudnej sytuacji, istnieje jednak instrument prawny, który może pomóc – unieważnienie kredytu frankowego. Jak to jest możliwe? Odpowiedzi na to pytanie poznasz w tym artykule.

Co to jest unieważnienie kredytu frankowego?

Unieważnienie kredytu frankowego to możliwość zaproponowana przez niektóre kancelarie prawne, która polega na podważeniu legalności wcześniej zaciągniętego kredytu. Jest to możliwe, jeśli bank, który udzielił kredytu, nie poinformował klienta o wszelkich ryzykach związanych z kredytem frankowym i nie dopełnił obowiązku doradztwa.

Dlaczego warto rozważyć unieważnienie kredytu frankowego?

Decyzja o unieważnieniu kredytu frankowego może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, jeśli unieważnienie będzie skuteczne, pozwoli to na oprocentowanie kredytu na poziomie kredytu złotowego, co może znacznie zmniejszyć obciążenie finansowe. Po drugie, będąc uwolnionym od długu w CHF, nie będzie się zależnym od kursu franka, który może znacznie oscylować.

Jak unieważnić kredyt frankowy?

Aby zastosować instrument unieważnienia kredytu frankowego, zwykle konieczne jest złożenie pozwu przeciwko bankowi. W szczególności, pozwany musi wykazać, że bank nie dopełnił swojego obowiązku informacyjnego i doradczego, a także że kredytobiorca zdecydował się na kredyt frankowy bez pełnej świadomości ryzyka, na które się decydował.

Unieważnienie kredytu frankowego – dla kogo?

Unieważnienie kredytu frankowego jest możliwością dla każdego, kto czuje, że został wprowadzony w błąd przy zaciąganiu kredytu. Jeżeli bank nie dostarczył Ci wystarczających informacji dotyczących ryzyka, możesz podjąć próbę unieważnienia kredytu. Decyzję tę warto jednak podjąć po konsultacji z ekspertem lub radcą prawnym, który oceni indywidualną sytuację i szanse na unieważnienie zobowiązania.

Artykuł sponsorowany